W odpowiedzi na coraz częstsze kryzysy paliwowe, powtarzające się od lat 70-tych, niezbędne stało się poszukiwanie alternatywnych źródeł energii. Od początku lat 80-tych taką rolę zaczął pełnić gaz płynny propan i propan-butan (LPG – Liquified Petroleum Gas).

Zalety kosztowe oraz wysoka kaloryczność gazu spowodowały, iż obecnie jest on jednym z podstawowych paliw wykorzystywanych do celów grzewczych i technologicznych. W niektórych państwach europejskich jak Włochy, Holandia czy Polska, wykorzystywany jest również jako alternatywne paliwo do samochodów osobowych (tzw. autogaz).

Wyjątkowo dynamiczny wzrost popytu na gaz płynny, jako źródło energii, przyczynił się do wzrostu zapotrzebowania na zbiorniki ciśnieniowe LPG o szerokiej gamie pojemności i rodzaju, w zależności od zastosowania. CHEMET, jeszcze pod koniec lat 80-tych, uruchomił seryjną produkcję zbiorników LPG w wersji naziemnej i podziemnej (głównie do celów grzewczych) na rynek niemiecki i krajów Beneluxu.

W roku 1992 firma rozpoczęła również dostawy zbiorników LPG na rynek polski – zarówno dla segmentu grzewczego jak i dla autogazu. Odtąd zbiorniki LPG stanowią główny produkt firmy, zapewniając jej czołową pozycję wśród producentów krajowych, jak i środkowoeuropejskich.

CHEMET z roku na rok rozwija także swój zakres usług, począwszy od serwisu gwarancyjnego oraz pogwarancyjnego w zakresie regeneracji zbiorników, a skończywszy na dostawie i montażu kompletnych modułów stacji autogazu.

Informujemy, że zbiorniki LPG zostały ulepszone dzięki możliwości wykorzystania w produkcji kołnierzy do zbiorników ciśnieniowych nowoczesnego centrum obróbczego (czytaj tutaj).


Kontakt:

Krystian Winszczyk

tel.: +48 32 39 33 192

kom.: +48 693 437 374

fax: +48 32 39 33 301

email: lpg@chemet.com.pl

Uniwersalne zbiorniki LPG
Podziemne zbiorniki LPG
Podziemne zbiorniki LPG do stacji autogazu
Naziemne zbiorniki LPG
Magazynowe
zbiorniki LPG
Moduły stacji LPG
Usługi i serwis LPG
Magazyny fabryczne oraz polecane instalacje LPG